Безпристрастен поглед върху грижите за лозята

Безпристрастен поглед върху грижите за лозята

Безпристрастен поглед върху грижите за лозята

Blog Article

Присаждането е един от начините за размножаване на лозите и се използва, когато искате да внесете корекция в сорта или пък да произведете облагороден посадъчен материал. Има различни начини за присаждане на лоза

Следваща Турция налага имунитет върху плодородната земя

На първо място един новак трябва да знае времето, когато е възможно да се извърши резитба.

Полезно е лозарят да знае как да определи сроковете за подмладяваща резитба, правилата, както и критериите за целесъобразност.

Двата начина за присаждане на зелено са обикновена копулация и на разцеп.

Oбработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Асеновград лозя Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

След това идва етапът да се оформи калус около спойката. За тази цел пръчките се редят в сандъчета, като им се осигуряват подходящи условия - въздух, топлина и влага.

Отклоняващите се секции вършат много и добра работа Има вече голям избор на междуредови машини за лозя и овошки едновременно

Останалата част от лозата не трябва да бъде твърде голяма, но все пак се оставя, защото тя е застраховка, която ще позволи на растението да се възстанови в случай на увреждане на младия прираст - тази застраховка не трябва да бъде прекомерна.

Те могат да обработват и по-дълбоко, и по-плитко, и освен култивиране, с тях се прави още разрохкване, дисковане, брануване.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

Report this page